Müşteri Hizmetleri   +(212) 567-2267   info@thebestmanken.com

Ayarlanabilir Terzi Mankeni

Ayarlanabilir Terzi Mankeni

Stoktan derhal teslim ettiğimiz terzi mankeni çeşitlerine ulaşarak uygun fiyatlarda sipariş vererek sorunsuz teslim alabilirsiniz. Terzi prova mankeni bayan ve erkek modellerini inceleyerek ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

beyaz terzi mankeni
kırmızı terzi mankeni
siyah terzi mankeni
desenli terzi mankeni

Polyester Terzi Mankeni

Fabrikamızda fiberglass cam elyafını polyester reçine ile ıslatarak kimyasal olarak sertleşmesini sağladıktan sonra üzerini cam elyafı ile stabilize bir şekilde kaplanarak dayanıklı kumaş ile donatılmaktadır. Üretimde kullandığımız polyester üretim tekniği ile ürün uzun bir zaman kullanımda kalır ve formunu yıllar boyunca koruyabilir. Polyester ürünün çok daha dayanıklı olmasına neden olur (Fiberglass’ın çeliğe oranla 4 kat daha çekme dayanımıza sahiptir). İstenilen kumaş rengi ile kaplanabilir, duracağı ayaklar cam veya paslanmaz çelikten metal (kare, ahşap, tripod, üçgen, yuvarlak) olarak opsiyonel seçilebildiği gibi üzerinde rahatça çalışılabilir. (iğne batışları, iğne çıkışları, kumaş oturuş, prova) gerekli hassasiyet sağlanmıştır.

Poliüretan Terzi Mankeni

Olağanüstü şekilde hafif ve dayanıklıdır. Poliüretan malzemenin sahip olduğu hücresel yapı ve düşük yoğunluk sayesinde iğne batışları dikine olarak çok rahat bir şekilde uygulanabilmektedir. Diğer polyester veya plastik terzi mankenlerine oranla on kat daha dayanıklı ve prova uygulama rahatlığına sahiptir. Terzi provasında çok daha verimli bir doğal uyum sağlanabilmektedir. Mucizevi poliüretan terzi prova mankeni ürünümüzün diğer özellikleri ise ısıya karşı dayanıklılığı, kokuya karşı dayanıklılık, kimyevi maddelere karşı dayanıklılık, bakteri ve haşere barınmaması, yangında aleve karşı dayanıklığı, kolay bir şekilde revize edilebilir olmasıdır. Ürünümüz isteklere uygun renk seçenekleri ile yapılandırılabilir.

poliüretan terzi mankeni
  • Apre : Kumaşa ekstra özellikler ve dayanıklılık kazandırmak üzere kumaş terbiye (apre)edilmektedir. Kaplamasında kullanılacak kumaş seçilirken özellikle kumaşın ön terbiye ve renklendirme işlemleri geçirdiği kimyasal yada mekanik işlemler tamamı ile kontrolümüzdedir. Kumaşın görünümü ve dayanıklılığı kaplama kumaşı seçiminde en önemli etkendir.
  • Çekme: Terzi mankeni kaplamasında kullandığımız kumaş yıkama sonrasında enine yada boyuna çekmemektedir.
  • Elastikiyet (Lycra): Kaplama kumaşımız örme esnasında ilave edilen dupont işlemi sayesinde örme işlemi anında sentetik lif olarak ilave edilen lycra ile esneklik kazanmaktadır.
  • Şardonlu kumaş: Kumaş cinsi,dokuma yada örme kumaşların ipliklerinin içerisinden, liflerin çekilerek kumaş yüzeyine çıkarıltılmış tekrar tüylenmesi önlenmiş kumaşlar tercih edilmektedir. Bu sebeple yüzeyinde bulunan kumaş tüylenme yapmamaktadır.
  • Asorti: Kumaşlarımız her bedene göre farklı olarak kesilmekte ve üzerine kaplanmaktadır. Bu sebeple ürün gurubunun tamamı prova için son derece uygun ve fit bir görünüm sağlamaktadır.
  • Ayarlanabilir terzi mankeni: Ayak yapısı ile kolayca yükseltilebilir tasarım.
  • Nasıl sipariş verebilirim?

    Sipariş verebilmeniz için istediğiniz beden terzi mankeni özelliklerini belirtmeniz yeterlidir. Özel kumaş ve renk isteklerinize cevap verebilmekteyiz. İstanbul dışı terzi mankeni isteklerinizde aras kargo, yurt içi kargo ile Türkiye’nin her noktasına maksimum 3 iş günü içinde adresinize teslimat yapılabilmektedir.